دراولین نشست دور همی صادرکنندگان جوان عضو اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین، از برنامه های کاری سال 98 اتحادیه رونمایی شد

17 ارديبهشت 1398
منتشرشده در اخبار اتحادیه

 


 

 

 

 

درپنجمین جلسه هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین مشکلات صادرکنندگان جوان عضو اتحادیه مطرح و مشاوره های فنی و تجربی جهت رفع موانع صادراتی توسط اعضای هیات مدیره اتحادیه ارائه گردید

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صادراتی استان قزوین ، صبح روز دوشنبه 16 اردیبهشت سال جاری در نشستی صمیمانه فی مابین تمامی اعضای هیات مدیره اتحادیه ، جمع کثیری از صادرکنندگان جوان عضو اتحادیه و هیات مدیره انجمن جوانان کارآفرین استان، مشاوره های عملیاتی در حوزه صادرات برخی کالاهای تخصصی و روش های مقابله با چالش های ورود به بازار برخی از کشورهای صادراتی ارائه شد.

 

در ابتدای این نشست مهدی بخشنده رییس اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین ضمن ارائه برنامه های آموزشی و مشاوره ای اتحادیه در سال جاری اظهار کرد : امسال شرایط سختی در تولید و صادرات کشور خواهیم داشت ولی اطمینان داریم با حضور و انگیزه جوانان علاقمند به صادرات می توانیم اثر فشارهای اقتصادی و بین المللی را تقلیل دهیم.

 

بخشنده اعلام کرد : با توجه به تشکیل انجمن جوانان کارآفرین استان قزوین و حضور جوانان در اتحادیه صادرکنندگان سعی کردیم نیازهای آموزشی ، مشاوره ای و بین المللی آنها را شناسایی کرده و با برنامه ریزی صورت گرفته در اتحادیه در جهت توانمندسازی و شکوفایی استعدادهای آنها حرکت کنیم.

 

رییس اتاق بازرگانی قزوین تاکید کرد : حضور افراد با تجربه در کنار شما جوانان به ما اطمینان خواهد داد پرچمی که امروزه در دست با تجربه هاست نمی افتد و به نسل های بعدی نیز منتقل خواهد شد.

 

وی اظهار امیدواری کرد: دعوت به حضور رایزنان تجاری کشورهای مختلف ، برگزاری دوره های آموزشی نحوه مکالمه ، مکاتبه و روشهای ارتباطات بین المللی با حضور اساتید مجرب کشوری ، برگزاری همایش های کاربردی راهکارهای توسعه تجارت با کشور عراق ، تشکیل کارگروههای تخصصی خدماتی و کالایی متشکل از صادرکنندگان نمونه استانی کمک بزرگی به صادرکنندگان جوان برای ورود به بحث صادرات و انجام عملیاتی آن است که اتحادیه صادراتی استان طی امسال در دستور کار خود قرار داده است.

 

در ادامه مهدی عبدیان نائب رییس اتحادیه صادرکنندگان ضمن ابراز خوشحالی و افتخار برای حضور جوانان در صحنه صادرات کشور اعلام کرد: نظر شخصی من همیشه این بوده که در تمامی بخش ها اعم از خصوصی و دولتی نیاز به ورود خون تازه و انرژی جدید برای رونق امور داریم. امروزه جوانان مدیرانی کاردان هستند که بخش خصوصی نیاز به استفاده از نظرات و ایده های آنها دارد.

 

عبدیان تاکید کرد: اطمینان داریم با حضور جوانان باانگیزه می توانیم کارهای بزرگی در تمامی موضوعات بخصوص صادرات انجام دهیم.

 

سپس غلامحسین جعفرزاده عضو هیات مدیره اتحادیه و مدیرعامل شرکت طلاچین اظهار کرد : نگاه به تجربه کسب شده گذشته نشان می دهد در ابعاد مختلف فعل خواستن را باید دید و این خواستن بجز حضور جدی جوانان در صحنه صادرات و تولید و کارآفرینی محقق نخواهد نشد.

 

جعفرزاده اعلام کرد : بطور مثال افق کوروش که زیرمجموعه شرکت گلرنگ تشکیل شده امروز 1400 شعبه در سراسر کشور دارد و سالیانه به ازای هر روز یک فروشگاه دایر نمودند.

 

عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان قزوین تاکید کرد : رمز موفقیت کسب و کارهای همچون افق کوروش وجود یک فرد باتجربه در راس آن و جوانان متخصص و متبحر به علم IT و زبان انگلیسی و انگیزه آنها در ثبت فعل خواستن است.

 

گفتنی موارد مرتبط با مشکلات ارزی و بحث پیمان سپاری ، بورس کشمش ، ارز دیجیتال ، تعرفه های گمرکی کشور عراق، نحوه صادرات زعفران، صدور خدمات فنی و مهندسی، سیاست گذاری نمایشگاه های خارجی و ... از اهم موارد طرح شده در این نشست بود که توسط صادرکنندگان نمونه کشوری و استانی ، مشاوره های کاربردی و راهگشا به صادرکنندگان جوان ارائه گردید.

 

 

خواندن 105 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 09:08

اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین

آدرس:
قزوین فلسطین شرقی، روبروی بانک مسکن، کوچه دیانت، پلاک 97، طبقه سوم، واحد 5
کدپستی:
3415688744
ساعات کار:
شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16 پنج شنبه از ساعت 8 الی 12
تلفن:
33362943(028)
فکس:
33362983(028)
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین می باشد