با ایجاد اتاق ایران و اوکراین در قزوین آماده توسعه روابط تجاری و بازرگانی در محصولات غذایی و خشکبار با کشورهای CISهستیم

22 دی 1397
منتشرشده در اخبار بین الملل

 

رییس اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین مطرح کرد: با ایجاد اتاق ایران و اوکراین در قزوین آماده توسعه روابط تجاری و بازرگانی در محصولات غذایی و خشکبار با کشورهای CISهستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست تجار، بازرگانان و تولید کنندگان استان قزوین با «یوری ماکاهان چوک» مدیر اتاق بازرگانی خارجیICCروز دوشنبه در سازمان صنعت استان قزوین برگزار شد.

مهدی بخشنده در این جلسه گفت:در استان قزوین درتولید و صادرات خشکبار از دستگاههای مدرن استفاده می شود و می توانیم به بازار اوکراین نیز به عنوان بازار هدف نگاه کنیم.

وی افزود: نقشICCدر تبادل اطلاعات تجار دو کشور بسیار مهم است و ما در اتاق بازرگانی نگاه ویژه ای به کشورهایCIS  و اکراین داریم و به نظر می رسد نقاط مثبتی برای گسترش همکاری وجود دارد که باید از آن استفاده کنیم.

صادرکننده نمونه استان قزوین تصریح کرد: اقلام صادراتی اوکراین شامل ماشین آلات، روغن حیوانی و ذرت و محصولات کشاورزی است و با نگاهی به واردات این کشور می توان دریافت ما می توانیم مناسبات اقتصادی بیشتری با این کشور داشته باشیم زیرا اوکراین امروز به ثباتی رسیده که می تواند برای تجار ایرانی جذاب باشد.

بخشنده با اشاره به برخی مشکلات پیش روی تجارت بااوکراین تصریح کرد:انتظار داریم ضمن حل مشکلات تبادل بانکی بستر بهتری برای استقبال از تجار ایرانی فراهم شود تا انگیزه حضور بازرگانان و سرمایه گذاران ایرانی در اوکراین بیشتر شود.

وی افزود: آمادگی داریم تا ضمن توسعه روابط اقتصادی با روش های جدید توسعه واردات با اوکراین وارد معامله شویم.

نائب رئیس اتاق بازرگانی قزوین بیان کرد: بازار اوکراین برای کالاهای تولید شده ایرانی مطلوب است و از سوی دیگر بستر سرمایه گذاری خارجی هم در استان قزوین مهیاست که باید از این ظرفیت ها استفاده شود.

بخشنده افزود: آماده ایجاد نقشه تجارت جهانی هستیم تا اوکراین و ایران نقش بیشتری در اقتصاد ایفا کنند و از رشد تراز تجاری بین دو کشور استقبال می کنیم.

خواندن 182 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 دی 1397 ساعت 18:12
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین

آدرس:
قزوین فلسطین شرقی، روبروی بانک مسکن، کوچه دیانت، پلاک 97، طبقه سوم، واحد 5
کدپستی:
3415688744
ساعات کار:
شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 16 پنج شنبه از ساعت 8 الی 12
تلفن:
33362943(028)
فکس:
33362983(028)
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین می باشد